Роко Вата направи хеттрик, докато отборът на Република Ирландия U21 надмина със седем Сан Марино
Breaking News | 2024-03-22 | 23:40:19

Роко Вата от Селтик отбеляза хеттрик, за да помогне на отбора на Република Ирландия до 21 години да спечели отлична победа със 7-0 като гост на Сан Марино.

Вата беше един от четиримата ирландски играчи, които трябваше да помогнат на нацията да продължи да се класира за Европейското първенство до 21 години през 2025 г.

Синклер Армстронг, Андрю Моран и Армстронг Око- Флекс също намери мрежата, докато Джакомо Бенвенути си вкара автогол, за да помогне на отбора на Джим Крофорд да поддържа темпото с лидера Италия след шест мача от група А.

Нападателят на КПР Армстронг откри резултата в Сан Марино след 26 минути и докато до полувремето резултатът остана 1-0, а шлюзовете скоро се отвориха.

Моран удвои преднината на Ирландия в 53-ата минута и това предизвика магия от пет гола за 19 минути.

Вата отбеляза бърз удар, след като Бенвенути от Сан Марино проби собствената си мрежа, преди Око-Флекс да направи 6-0.

Все още имаше време нападателят на Селтик Вата да направи своя хеттрик в добавеното време за завърши една задоволителна вечер в офиса за Ирландия, която остава втора и заема място в плейофите.

Хората на Крауфорд изостават с точка от лидерите Италия с четири мача, които остават да играят преди мачовете от групата през септември с Турция и Латвия.